logo

          1 

          logo stopcyber

        

          

NASZ ŚWIAT - PIERWSZE SPOTKANIE ON-LINE

qW październiku br.  zainaugurowane zostały Warsztaty Edukacji Globalnej Nasz Świat. Organizatorem projektu jest Fundacja Centrum im. Prof. Bronisława Geremka. Do udziału w warsztatach zakwalifikowała się uczennica naszej szkoły - Kalina Kalecka z klasy IIc.

Read more...

PATRYCJA NOWAK LAUREATKĄ STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

4Dnia 24 listopada 2014 roku  w auli Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała Patrycja Nowak, uczennica klasy III B naszej szkoły. Gospodarzami uroczystości byli Piotr Florek - Wojewoda Wielkopolski i Elżbieta Walkowiak - Wielkopolski Kurator Oświaty, którzy gratulowali znakomitych wyników najlepszym wielkopolskim uczniom. 

 

Read more...

PRÓBNA MATURA Z OPERONEM

operon-nowe-logoaW dniach 25-28 listopada uczniowie klas trzecich I LO w Rawiczu przystąpią do próbnych egzaminów maturalnych organizowanych we współpracy z Wydawnictwem Operon. Przyszłoroczni maturzyści realizują nową podstawę programową i będą przystępować do egzaminów maturalnych w zmienionej formule.

 

Read more...

„CZY GROZI NAM MILCZĄCA WIOSNA?”

6I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu od dwóch lat uczestniczy w projekcie edukacyjnym „Akademia Talentów Przyrodniczych” – podwyższanie jakości kształcenia kompetencji naukowych i przyrodniczych w szkołach ponadgimnazjalnych w ramach przedmiotu Ekologia Krajobrazu, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Read more...

DWA OBLICZA NANOTECHNOLOGII

1lo legutko220 listopada w auli I LO w Rawiczu odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły oraz zaproszonych uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu z prof. dr hab. inż. Stanisławem Legutko. Pan Profesor jest pracownikiem naukowym Instytutu Technologii Mechanicznej Politechniki Poznańskiej i absolwentem naszej szkoły.

Read more...

LIGA HISTORYCZNA - WAŻNY SUKCES NA STARCIE

IMG 7461W  ramach projektu „Uniwersytet w Twojej Szkole” w roku szkolnym 2014/2015 uruchomiony został program edukacyjny Liga Historyczna w Szkole Ponadgimnazjalnej.Organizatorem konkursu jest Instytut Historii UAM w Poznaniu. Patronat honorowy pełnią JM Rektor UAM oraz Starosta Poznański.

Read more...

MONODRAM OPARTY NA „PANU TADEUSZU”

Dnia 12.11.1014r. uczniowie naszej szkoły (kl. IIC, II B)  uczestniczyli w spektaklu jednego aktora - Andrzeja Jurczyńskiego, pt. „Spór o zamek czyli ostatni zajazd na Litwie”, który został zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną w Rawiczu.

 

Read more...

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

Zachęcamy do zapoznania się z wspólnym listem Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.

Read more...

FaLang translation system by Faboba