logo

          1 

          logo stopcyber

        

          

ZACHOWAĆ PAMIĘĆ

Klasa III c przy grobie prof. J. Stankiewicz 1

„Przeszłość nie wraca jak żywe zjawisko w dawnej postaci – jednak nie umiera.”

Adam Asnyk

Read more...

MISTRZOSTWO POWIATU NA BASENIE

Na rawickim basenie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu dziewcząt i chłopców. W konkurencji sztafetowej 10x50 metrów stylem dowolnym zwyciężyła reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego z Rawicza.

Read more...

BANK PODRĘCZNIKÓW wobec NPP

3Funkcjonujący od 40 lat w I Liceum Ogólnokształcącym Bank Podręczników sprostał wymaganiom związanym z wprowadzeniem nowej podstawy programowej (NPP). W bieżącym roku szkolnym zakupiono podręczniki do całego cyklu zmian programowych.

Read more...

WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ W I LO

1lospotkanie wku 1Wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu ze strony młodzieży ochotniczymi formami służby wojskowej oraz wstąpienia do zawodowej służby wojskowej, zorganizowano w naszej szkole spotkanie z przedstawicielem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Lesznie, panią Sylwią Grygier.

Read more...

GABRIEL FLESZAR w I LO w Rawiczu

316 października 2014 r. gościliśmy w naszej szkole Gabriela Fleszara, polskiego muzyka i piosenkarza, który wystąpił z programem profilaktyki uzależnień w formie koncertu muzycznego pt. „Wolności –oddać nie umiem”.

 

Read more...

LEKCJA OTWARTA - EKOLOGIA KRAJOBRAZU

2Przedmiot „Ekologia Krajobrazu” stanowi innowacyjną propozycję edukacyjną, która ujmuje treści merytoryczne rozszerzające te zapisane w podstawie programowej kształcenia ogólnego w szkole ponadgimnazjalnej.

 

Read more...

JESIENNY RAJD ROWEROWY 2014

1lo logoW dniu 18 października 2014 r. uczniowie Koła Krajoznawczo-Turystycznego I LO w Rawiczu pod opieką Andrzeja Liska wzięli udział w Jesiennym Rajdzie Rowerowym - cyklicznej imprezie turystycznej organizowanej przez rawicki Oddział PTTK, Starostwo Powiatowe i Gminę Rawicz. Do organizacji w tym roku przyłączyła się także Stadnina Koni „Lachera” w Dębnie.

 

Read more...

HISTORIA SZKOŁY - DRUGA EDYCJA KONKURSU

1Dnia 9 października 2014 r. odbyła się druga edycja szkolnego konkursu wiedzy o historii naszej szkoły: Historia Seminarium Nauczycielskiego i I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu.

Read more...

FaLang translation system by Faboba