logo

          1 

          logo stopcyber

        

          

AWANS JAKUBA REŚLIŃSKIEGO DO FINAŁU OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO ,,ŻOŁNIERZE WYKLĘCI- BOHATEROWIE NIEZŁOMNI” W LUBLINIE.

1lorawicz konkurs historyczny1Jakub Reśliński z klasy 2a zajął III miejsce w konkursie regionalnym i uzyskał tytuł laureata konkursu ,,Żołnierze Wyklęci- Bohaterowie Niezłomni”. Etap regionalny obejmował woj. wielkopolskie, kujawsko-pomorskie i łódzkie. Jednocześnie otrzymał nominację do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 30 marca w Lublinie.

Read more...

XIII MISYJNA OLIMPIADA ZNAJOMOŚCI AFRYKI FINAŁ OKRĘGOWY W POZNANIU

1lorawicz final moza1

W tym roku szkolnym do etapu I  Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki przystąpiło 13 uczniów. Do etapu II, który odbył się w Poznaniu 2 marca 2015 r. na Wydziale Teologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza, Komitet Szkolny zakwalifikował dwóch najlepszych uczniów w szkole: Adę Wróblewską (II b) i Kingę Kuczyńską (II c).

Read more...

KOMUNIKAT

logo

 

 

 

W związku z organizacją zjazdu koleżeńskiego poszukujemy kontaktów z absolwentami, którzy zdali maturę w 1965 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu (klasy A, B, C, D).

 

Read more...

KLASY Z SERCEM

2W piątek, 13 lutego 2015 roku, uczniowie I LO obchodzili  w szkole dzień Świętego Walentego. Z tej okazji Samorząd Uczniowski z pomocą nauczycieli oraz Rady Rodziców, przygotował wiele atrakcji i niespodzianek.

 

Read more...

GDYBY WSZYSCY BYLI TACY SAMI, NIKT NIKOMU NIE BYŁBY POTRZEBNY

2

W piątek, 6 lutego 2015 r., ponad 100 uczniów naszego liceum postanowiło spędzić niecodzienną noc w murach szkoły. Po raz czwarty  Samorząd Uczniowski zorganizował  Noc Pasji i Talentów, w której oprócz młodzieży I LO brały również udział uczennice z zaprzyjaźnionej niemieckiej szkoły w Attendorn.

Read more...

Z E-PIT-EM W DOROSŁE ŻYCIE

1

W dniu 10 lutego 2015 r. w naszej szkole gościł . pan Maciej Hodura -  Zastępca Naczelnika Urzędu Skarbowego w Rawiczu,  pełniący jednocześnie funkcję przewodniczącego Rady Rodziców przy I LO.

Read more...

GOŚCIE Z NIEMIEC W I LO RAWICZU

logodeauy

 

W dniach 2-9 lutego 2015 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu przebywała 13-osobowa grupa młodzieży i dwoje opiekunów z zaprzyjaźnionej szkoły St.-Ursula-Gymnasium  w  Attendorn (Niemcy). Inicjatorką  wymiany  jest Izabela Komisarska, nauczycielka języka niemieckiego, która  program rewizyty  pod hasłem „Przyjaźń bez barier” opracowała wraz z Kingą Popiel, nauczycielką języka francuskiego.  

Read more...

NAJŁADNIEJSZE SIATKARKI POWIATU - DRUGIE

DSC 0390 resize

 

 

 

 

We wtorek 3 lutego w Jutrosinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Rawickiego Licealiady w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

Read more...

FaLang translation system by Faboba