AWANSOWAŁY TYLKO DZIEWCZYNY

122Na stadionie przy Grota Roweckiego odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W zawodach rywalizowali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

Read more...

OPANOWAŁY KOBIECY SPRINT

188Reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu rewelacyjnie spisała się podczas Mistrzostw Rejonu Leszczyńskiego w Lekkiej Atletyce. W Wolsztynie, rawickie licealistki opanowały kobiecy sprint, stając na najwyższych stopniach podium w biegach na 100, 200 i 400 metrów oraz w sztafecie szwedzkiej.

 

Read more...

STYPENDIUM STAROSTY DLA NAJLEPSZYCH

1lorawicz stypendia starostyPatrycja Nowak z kl. 3b i Michał Chudy z kl. 2d   to tegoroczni laureaci Stypendium Starosty Rawickiego. Patrycja otrzymała je za bardzo wysokie wyniki w nauce : średnią ocen 5,30 i sukcesy w konkursach przedmiotowych, a Michał Chudy za wybitne osiągnięcia sportowe na letnich  Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Europy Juniorów w pływaniu.

 

Read more...

ANGIELSKI WYKŁAD

3W minionym tygodniu uczniowie I LO w Rawiczu brali udział w badaniu ankietowym przeprowadzanym w ramach studiów doktoranckich na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu p. Jakuba Przybyła.

 

Read more...

WROCŁAWSKI SALON MATURZYSTÓW - PERSPEKTYWY 2014

Maturzyści I LO w Rawiczu dzień 29 września 2014 r. mogą uznać za udany. Na Wrocławskim Salonie Maturzystów sale wykładowe pękały w szwach, a stoiska uczelni wyższych były oblegane przez naszą młodzież przez kilka godzin.

Read more...

XII POWIATOWY ZLOT KRAJOZNAWCZY - BOJANOWO 2014 OGÓLNPOPOLSKA MIĘDZYPOKOLENIOWA SZTAFETA TURYSTYCZNA

8W tym roku szkolnym Zlot Krajoznawczy miał szczególny charakter – turyści powiatu rawickiego przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Zarząd Główny PTTK w Warszawie pod hasłem „Turystyka łączy pokolenia”.

Read more...

XVII DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI WE WROCŁAWIU

924 września uczniowie klasy 2b I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu, o profilu biologiczno-chemicznym mieli okazję uczestniczyć w wykładach, pokazach, zajęciach warsztatowych i laboratoryjnych na Politechnice Wrocławskiej i Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

Read more...

„ES WAR FANTASTISCH” / „BYŁO FANTASTYCZNIE”

7
Te słowa niejednokrotnie padały z ust uczestniczek polsko-niemieckiej wymiany, która odbyła się w dniach 10-17 września br. Trzynaście uczennic I LO w Rawiczu pod opieką Izabeli Komisarskiej i absolwentki szkoły Mileny Kautsch spędziło 7 dni w miejscowości Attendorn w Północnej Nadrenii-Westfalii.

Read more...

FaLang translation system by Faboba