Czytaj więcej...21 maja uczniowie klasy IIK  spotkali się w Muzeum Ziemi Rawickiej z Andrzejem  Kamińskim, synem patrona Sali Kadeckiej ppłk. Jana Kamińskiego, absolwenta Rawickiego Korpusu Kadetów. Spotkanie było niezwykłą lekcją historii. W południe  natomiast powiatowe i gminne władze samorządowe w towarzystwie syna i prawnuka ppłk. Jana Kamińskiego oraz Dyrektora Muzeum Ziemi Rawickiej, w asyście dwóch klas mundurowych naszej szkoły, złożyły symboliczne wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową na budynku Szpitala Powiatowego w Rawiczu oraz pod tablicą poświęconą zmarłym wychowankom Rawickiego Korpusu Kadetów na cokole Pomnika Żołnierza Polskiego.

 

 Dnia 22 maja 2019 roku
 w sali nr 10 o godz. 15:00
     zapraszamy do
Dyskusyjnego Klubu Filmowego
Spotkanie otworzy pokaz filmu dokumentalnego (półotwartego)
 w reż. Marcela Łozińskiego
pt.: Wszystko może się przytrafić  (40 min.)
oraz dyskusja nt. Egzystencji człowieka

 

17.00 – SPOTKANIE Z WYCHOWAWCĄ

17.30 - 18.30 - INDYWIDUALNE KONSULTACJE RODZICÓW Z NAUCZYCIELAMI

KLASA (profil nauczania)

WYCHOWAWCA

SALA

1A (matematyczny)

D. Węgielnik

 5

1B (biologiczny)

M. Maćkowiak

 15

1C (humanistyczny, ogólny)

D. Żurkowska

 4

1D (dziennikarsko-prawny)

K. Szurek-Mika

 21

1K (mundurowy)

M. Waloszek-Gąsior

 9

2A (matematyczny)

M. Niedźwiadek

 25

2B (biologiczny)

E. Franciszkiewicz-Łakoma

 14

2C (humanistyczny, dziennikarsko-prawny)

I. Guzikowska

 2

2D (ogólny)

K. Chromicz

 20

2K (mundurowy)

E. Jagodzińska

 16

Czytaj więcej...

W dniu 10 maja 2019 roku  w Poznaniu obradował  III Sejmik  Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. W  posiedzeniu  powiat  rawicki  reprezentowali: Maksymilian Huliński  i Kamil Jankowiak, uczniowie  klasy  II c  o  profilu dziennikarsko – prawnym.  Okazją  do  obrad  było  15-lecie  akcesji  Polski  do  Unii Europejskiej. Posiedzenie  Sejmiku  otworzył Wiesław Szczepański - Przewodniczący  Sejmiku  Województwa Wielkopolskiego, przedstawiając  zasady  i cele funkcjonowania  tego  urzędu.  

Czytaj więcej...3 maja delegacja uczniów, nauczycieli i dyrekcji  naszej szkoły  wzięła udział w powiatowych uroczystościach z okazji 228 rocznicy Świeta Konstytucji 3 Maja. 

Czytaj więcej...Po sukcesie Kamila Molińskiego i Adama Świerzewskiego w I etapie Olimpiady Mediewistycznej przyszedł jeszcze większy, odniesiony w ogólnopolskim finale tejże olimpiady, rozegranym 24 kwietnia 2019 r. w Czersku. Obaj reprezentanci naszego liceum wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami z dziedziny średniowiecza. W pierwszej części finału Kamil i Adam musieli wykazać się znajomością historii sztuki, w drugiej geografii historycznej, a w trzeciej analizowali teksty źródłowe. Ich wynik zagwarantował Adamowi dziesiąte miejsce i tytuł finalisty  Olimpiady Mediewistycznej, a Kamilowi tytuł laureata i przejście do czwartej, ostatniej części rywalizacji, w której odpowiadał na pytania ze znajomości lektur oraz wybranego przez Siebie zagadnienia, którym było kształtowanie się państwa polskiego. Odpowiadał przed komisją, której przewodniczył prof. Uniwersytetu Gdańskiego, dr hab. Sobiesław Szybkowski. Kamil zaprezentował się bardzo dobrze i ostatecznie zajął siódme miejsce.
Gratulujemy!

Czytaj więcej...

 

26 kwietnia, w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu, odbyło się zakończenie roku szkolnego 2018/2019 klas trzecich, 103 uczniów ukończyło szkołę. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i powitaniu wszystkich zebranych, dyrektor szkoły, pani Łucja Dera w swym przemówieniu nawiązała do pamięci i wspomnień, przypominając wydarzenia z minionych 3 lat spędzonych przez uczniów w murach liceum. Kończąc życzyła abiturientom powodzenia na egzaminach maturalnych oraz właściwych wyborów w kolejnych etapach życia. 

Czytaj więcej...Agata Nadrowska została podwójną laureatką w XIII Konkursie Literackim o Nagrodę FanFila.

Serdecznie gratulujemy! 

Czytaj więcej...W sobotę 6 kwietnia 2019 r. młodzież Koła Krajoznawczo-turystycznego I LO w Rawiczu uczestniczyła w rajdzie rowerowym połączonym z bardzo pożyteczną akcją sadzenia lasu.
Celem rajdu i spotkania było wspólne posadzenie lasu w leśnictwie Krasnolipka, a dokładnie w kompleksie leśnym znajdującym się w pobliżu boiska sportowego w miejscowości Sarnowa.
Zarząd Oddziału PTTK w Rawiczu przygotował trasę rowerową liczącą ok. 25 km (Rawicz – Łaszczyn – Konarzewo – Zakrzewo – Miejska Górka – Sarnowa).

Czytaj więcej...6 kwietnia uczniowie naszej szkoły, Julia Ptak (2c) i Mikołaj Zawada (1a) wzięli udział w finale X Konkursu Matematycznego Origami " Żuraw", który odbywał się w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego.  Udział w finale dały im perfekcyjnie wykonane modele matematyczne w technice origami, wysoko ocenione przez jury konkursu. 

22 marca br. dwóch uczniów naszej szkoły: Kamil Moliński i Adam Świerzewski wzięło udział w ogólnopolskiej Olimpiadzie Mediewistycznej. Pierwszy etap odbył się w dwunastu  miastach w całej Polsce. Kamil i Adam startowali we Wrocławiu. 

Podkategorie