22 marca br. dwóch uczniów naszej szkoły: Kamil Moliński i Adam Świerzewski wzięło udział w ogólnopolskiej Olimpiadzie Mediewistycznej. Pierwszy etap odbył się w dwunastu  miastach w całej Polsce. Kamil i Adam startowali we Wrocławiu. 

Czytaj więcej...

29 marca dobiegł końca II etap 17 edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej organizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych, Fundację GPW oraz partnera strategicznego - Fundację im. Lesława A. Pagi. Spośród 5102 drużyn szkolnych z całego kraju do końca tej części gry dotrwało tylko 1121. Wśród tejże elity znalazło się 6 zespołów I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu: „Black Power”, „Akcjonatywa”, „Dziobaki z ILO”, „Boerse”, „JBBF” oraz „Andrzeje z WZ-93”.
W II etapie SIGG, który trwał od 25 lutego do 29 marca, każdy z zespołów miał za zadanie inwestowanie kwoty wirtualnych 10 000 złotych w kontrakty terminowe na indeksy WIG20, mWIG40, waluty oraz kontrakty akcyjne. 

W związku z zawieszeniem strajku z dniem 27 kwietnia 2019r. od poniedziałku 29 kwietnia 2019r. zajęcia lekcyjne zostają wznowione. Od tego dnia obowiązuje nowy plan lekcji.

Łucja Dera
dyrektor szkoły

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Dąbrowskiego w Rawiczu

serdecznie zapraszają na akademię z okazji

POŻEGNANIA MATURZYSTÓW

Uroczystość odbędzie się 26 kwietnia 2019 r. o godz.16.30 w auli I LO

Dzisiaj, 24 kwietnia 2019r. w godz. 10.00 – 13.00 odbywają się konsultacje ze wszystkich przedmiotów.
Ponadto uczniowie mogą skorzystać z konsultacji z historii i wiedzy o społeczeństwie, w godz. 7.40 – 10.15 w sali nr 8.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów.

Łucja Dera
dyrektor szkoły

Dyrektor szkoły informuje, że w dniu 8 kwietnia br. I Liceum Ogólnokształcęce w Rawiczu przystępuje, do ogólnopolskiego strajku oświatowego. W związku z powyższym, w tym dniu szkoła zorganizuje opiekę uczniom, którzy do niej przybędą. O ewentualnej kontynuacji strajku w kolejnych dniach wszyscy nauczyciele, uczniowie i rodzice zostaną poinformowani poprzez dziennik elektroniczny LIBRUS.

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu

Łucja Dera

Drodzy Rodzice i Uczniowie

W związku z tym, że istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia ogólnopolskiej akcji strajkowej nauczycieli od dnia 08.04.2019r. pragniemy poinformować, że nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu także pragną przyłączyć się do strajku. Zatem w czasie strajku, w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne, opiekuńcze i wychowawcze.

Proszę o zrozumienie naszego stanowiska.

Proszę śledzić informacje przekazywane przez media oraz wiadomości w dzienniku elektronicznym i na stronie internetowej szkoły.

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu
Łucja  Dera 

Czytaj więcej...

W środę, 3 kwietnia 2019 roku, na hali sportowej I LO w Rawiczu, odbył się półfinał B XX Igrzysk Młodzieży Szkolnej Wielkopolskiej Licealiady Województwa Wielkopolskiego.

Do rywalizacji stanęły zespoły, które zajęły pierwsze miejsca w swoich rejonach:

- Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu

- Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

- I LO w Rawiczu

-  Zespół Szkół Politechniczych we Wrześni

Zespoły rywalizowały w jednej grupie, w systemie "każdy z każdym". Przed rozpoczęciem turnieju mówiło się, że faworytem jest zespół z Poznania oraz drużyna gospodarzy.  

Czytaj więcej...

 W siedzibie Powiatowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom VII Międzypowiatowego Przedmaturalnego Konkursu Matematycznego „Matgura”.
Konkurs miał na celu doskonalenie wśród uczniów umiejętności matematycznych, rozwijanie biegłości w rozwiązywaniu zadań maturalnych oraz promowanie wiedzy, a także wspieranie młodzieży uzdolnionej matematycznie i wyszukiwanie talentów matematycznych.

Czytaj więcej...Z pełną gotowością poprzedzoną intensywnymi przygotowaniami uczniowie klasy biologiczno-chemicznej Aleksandra i Michał Wojtera przystąpili 2 kwietna do finału VII Regionalnej Olimpiady Medycznej. Zakres wiedzy opanowanej przez uczestników obejmował zagadnienia z czterech przedmiotów: fizyki, matematyki, chemii i biologii. Specyfiką olimpiady jest umiejętność łączenia wiedzy i korelacji miedzy tymi przedmiotami. Ola osiągnęła bardzo dobry wynik jakim jest piąte miejsce na 24 uczestników m.in. z Wrocławia, Poznania, Wolsztyna, Jarocina czy Krotoszyna. 

Czytaj więcej...W dniu 2 kwietnia 2019 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Rawiczu odbył się powiatowy finał Projektu "Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego". Tematem przewodnim projektu ze względu 15 Rocznicę przystąpienia Rzeczpospolitej Polskiej do struktur Unii Europejskiej było hasło - " 15-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej okiem wielkopolskiej młodzieży " . Przedsięwzięcie było skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa wielkopolskiego. Zadaniem uczestników projektu było przygotowanie i przedstawienie pracy : " Korzyści płynące z członkostwa Polski w Unii Europejskiej na przykładzie Twojego Powiatu ".

                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

Czytaj więcej...1 kwietnia 2019 r. odbył się finał czwartej edycji Szkolnej Ligi Historycznej. Zwycięzcami tegorocznej rywalizacji zostali reprezentanci klasy IIc: Kamil Moliński, Aleksander Kubacki i Mieszko Jankowski, którzy zdobyli 68 punktów (w sumie odnieśli cztery zwycięstwa, raz zajęli drugie miejsce), drugie miejsce zajęli uczniowie klasy Ia: Adam Świerzewski, Emanuel Musioł i reprezentant klasy Ik – Przemysław Leciejewski z liczbą punktów 57, a trzecie przedstawiciele klas IIc i IIk: Kamil Jankowiak, Mikołaj Młody i Eryk Świergocki (w ostatniej części zastąpił go Maciej Turowski), którzy zgromadzili 47 punktów. W tym roku nie trzeba było przeprowadzać dogrywki.

Gratulujemy!

 

Czytaj więcej...W czwartek 28 marca dwóch uczniów naszej szkoły uczestniczyło w finałach XIII Konkursu Wiedzy o Antyku organizowanego przez Wydział Filologii Klasycznej UAM w Poznaniu. Kamil Moliński z 2c (uczeń p. Anny Nogi) oraz Adam Świerzewski z 1a (uczeń p. Renaty Skowronek) mierzyli się z testem nt. antyku (historia, filozofia, literatura i sztuka), a następnie musieli sobie poradzić z pytaniami w części ustnej. Wśród najlepszych uczniów z całej Wielkopolski Kamil Moliński zajął 5. miejsce i otrzymał tytuł finalisty konkursu. 

Podkategorie