Czytaj więcej...

23 września 2021r. tradycyjnie już młodzież I Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyła w Festiwalu Matematyki, wydarzeniu przygotowanym przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Była to  piąta edycja festiwalu, w tym roku, ze względu na pandemię, odbyła się w formie zdalnej. Tematem przewodnim były Liczby.

Podziękowanie

Dla nauczycieli, uczniów, samorządu uczniowskiego, dyrekcji, pozostałych pracowników szkoły oraz rodziców. Wszystkich, którzy przyłączyli się do akcji.

Za zaangażowanie w zbiórkę urodzinowych kartek z dinozaurami dla czteroletniej dziewczynki Blanki Lipowskiej.

Wspólnie zebraliśmy 88 kartek. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wyjątkowo czynny udział w akcji.

Za mały gest, dzięki któremu pojawi się uśmiech na twarzy dziewczynki.

 

"Uśmiech kosztuje mniej niż prąd, lecz daje więcej światła" Archibald Joseph Cronin

 

Bardzo dziękujemy, oby tak dalej - uczniowie klasy III BP.

W dniu 21 września 2021 r. uczniowie I LO realizowali program profilaktyczny „Uzależnienia behawioralne i uzależnienia od substancji psychoaktywnych”.

Czytaj więcej...

W dniu 17.09.2021 r. Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu pan Arnold Ratajski, wraz z reprezentacją Samorządu Uczniowskiego oraz przedstawicielami klas mundurowych, złożyli wiązanki pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego, by uczcić pamięć ofiar agresji Związku Sowieckiego na Polskę. Podczas uroczystości rocznicowych obecni byli również przedstawiciele powiatowych i gminnych władz samorządowych wraz z delegacjami ze szkół. Data ta ma znaczenie symboliczne, gdyż właśnie w tym dniu, w roku 1939, łamiąc obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując tym samym ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow.

Czytaj więcej...

W ramach Rawickiego Jarmarku Historycznego w dniu 11.09.2021 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli I LO w Rawiczu im. Jarosława Dąbrowskiego: dyrektora  Arnolda Ratajskiego i wicedyrektora  Jacka Niemczynowskiego, z panią Anitą Włodarczyk - złotą medalistką w Tokio oraz absolwentką ILO. W spotkaniu  uczestniczyli także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego:  Patrycja Wilkowska, Patrycja Lisiecka oraz Amon Ziemnicki. Dodatkowo społeczność liceum reprezentowali przedstawiciele klas mundurowych.

 

Czytaj więcej...

W sobotę 4 września 2021 r. na Rynku w Rawiczu odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania zorganizowana wspólnie przez Bibliotekę Publiczną w Rawiczu i I Liceum Ogólnokształcące. Szkolnym koordynatorem akcji z ramienia szkoły była pani Marlena Staśkiewicz. Nasi uczniowie razem z zaproszonym gościem aktorem Piotrem Głowackim czytali II akt dramatu Zapolskiej.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

 

Czytaj więcej...

1 września 2021r. w obecności dyrekcji, zaproszonych gości,  grona pedagogicznego oraz przedstawicieli klas został zainaugurowany rok szkolny 2021/2022. Podczas uroczystej akademii Adam Sperzyński - Starosta Rawicki podziękował dotychczasowym zarządzającym: Łucji Derze -  Dyrektor oraz Wicedyrektorom Elżbiecie Jagodzińskiej i Jackowi Niemczynowskiemu, a także przywitał nowego dyrektora- Arnolda Ratajskiego, życząc mu wielu sukcesów.

W rekrutacji na kolejny rok szkolny wzięło udział 248 ósmoklasistów. Utworzono 6 oddziałów, przyjęto163 uczniów. Oto szczegółowa informacja :

- klasa matematyczno-fizyczna – 26 uczniów – 4 wolne miejsca

- klasa biologiczno-chemiczna – 30 uczniów – brak wolnych miejsc

- klasa humanistyczna i dziennikarsko-prawna – 30 uczniów  -  brak wolnych miejsc

- klasa matematyczna – 24 uczniów –  6 wolnych miejsc

- klasa językowa – 23 uczniów – 1  wolne miejsce

- klasa kadecka (mundurowa) – 30 uczniów – brak wolnych miejsc.

 

Szczegółowych informacji na temat wolnych miejsc udziela sekretariat szkoły, nr telefonu: 65 546 44 82.

Zespół redakcyjny I LO w Rawiczu

ZMIANY W PROGRAMIE "DOBRY START"

Źródło informacji: https://www.gov.pl/web/rodzina/dobry-start

 

 Czytaj więcej...25 czerwca 2021r, w dniu zakończenia roku szkolnego, odbyła się wyjątkowa uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy i nadania szkolnej auli imienia „Ruchu Artystycznego Koniugacja”.

W ceremonii udział wzięli przedstawiciele Koniugacji - grupy artystycznej działającej od 1977 r. przy Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu, wraz z jej założycielami – wieloletnim Profesorem Liceum Marianem Przybyłem i Panem Henrykiem Pawłowskim. Wśród zaproszonych gości był: Jan Dziedziczak – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą, Adam Sperzyński – Starosta Rawicki, Jakub Moryson – Wicestarosta, członkowie Zarządu, dyrekcja szkoły, uczniowie, nauczyciele i przedstawiciele Rady Rodziców. 

Świadectwa maturalne będzie mozna odbierać 5 lipca 2021r. od godziny 12:00 w sali nr 4.

                                                                                                                          wicedyrktor szkoły

                                                                                                                          Elżbieta Jagodzińska

 

Czytaj więcej...25 czerwca w sali sportowej I LO odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, w 3 odsłonach. Pomimo panującej pandemii, przy tej okazji dokonano podsumowania wielu  osiągnięć i działań młodzieży i nauczycieli. 88 uczniów otrzymało promocję do kolejnej klasy z wyróżnieniem, 10 uczniów otrzymało dyplomy za 100% frekwencję, które wręczyli dyrektor szkoły Łucja Dera i wychowawcy klas. Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali bony upominkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Następnie odbyły się spotkania z wychowawcami klas w wyznaczonych salach. Wśród licealistów po gimnazjum najwyższą średnią ocen otrzymała Daria Jankowska z klasy 2B – 5,78, a po szkole podstawowej Julia Sobkowiak z klasy 1EP – 5,60. Daria i Julia są kandydatkami do Stypendium Prezesa Rady Ministrów. W uroczystości o 9:30 wziął udział także Starosta Rawicki - Adam Sperzyński. 

Czytaj więcej...

We wtorek, 8 czerwca 2021 roku w Hali OSIR, w Opalenicy rozegrany został Finał Wielkopolski w Koszykówce Dziewcząt XXII Licealiady. Zawody zostały rozegrane w reżimie sanitarnym bez udziału i dopingu publiczności. W finale udział wzięły cztery drużyny reprezentujące: Liceum Mistrzostwa Sportowego w Pile, Zespół Szkół nr 1 w Ostrzeszowie, Zespół Szkół w Opalenicy i I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”.

Zespól liceum pod wodzą Adama Staśkowiaka w składzie: Katarzyna Koźlik, Iga Gertchen, Wiktoria Pacholczyk, Maja Mazur, Michalina Mikołajska, Julia Pieprzyk, Wiktoria Toporowicz, Martita Ziętek, Kamila Banaszak, Marta Grabuś, Anna Grześkowiak, Marika Kozłowska i Zuzanna Gruda zdobył brązowy medal.

Podkategorie