Czytaj więcej...W zakończonych Mistrzostwach Powiatu Rawickiego w Koszykówce zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli pierwsze miejsca. W kategorii chłopców do rozgrywek zgłosiła się tylko drużyna liceum i to oni awansowali do zawodów rejonowych. W kategorii dziewcząt, licealistki w dwumeczu pokonały koleżanki z ZSZ i to one zagrają na szczeblu rejonu. Wszystkim gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie rozgrywek, które to odbędą się w sali sportowej I LO w lutym i marcu.

DYREKTOR I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W RAWICZU
OGŁASZA NABÓR 
na wolne stanowisko urzędnicze
REFERENTA
w I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W RAWICZU

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego  w  Rawiczu przyłączyli się do globalnej akcji pisania listów w obronie praw człowieka organizowanej przez Amnesty International. W roku 2019 na liście  znalazło się 10 bohaterów. Licealistów najbardziej poruszył los młodej kobiety z Iranu, która przeciwstawiła  się przepisom nakazującym zasłanianie twarzy, za co została skazana na 16 lat więzienia oraz niesprawiedliwość, jaka dotknęła wolontariuszy - ratowników z Grecji.  Łącznie młodzież napisała 345 listów,  które zostały wysłane do ambasad poszczególnych państw i  odpowiednich instytucji za granicą.  Wierzymy, że Maraton Pisania Listów mobilizujący do działania  ludzi na całym świecie wpłynie na poprawę  sytuacji  osób, których życie i wolność są zagrożone.  

Czytaj więcej...W imieniu organizatora koncertu - Stowarzyszenia Chóru Nauczycieli Gminy Rawicz oraz współorganizatorów - Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rawiczu, Chóru im. K. Kurpińskiego w Sarnowie i Domu Kultury w Rawiczu serdecznie zaprazamy na koncert charytatywny " Moja i Twoja Nadzieja", który odbędzie się 15 stycznia 2020 roku w Domu Kultury w Rawiczu.

Czytaj więcej...SERDECZNE ŻYCZENIA

 WSPANIAŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

NIEZAPOMNIANYCH CHWIL W GRONIE NAJBLIŻSZYCH

ORAZ WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI W NOWYM ROKU

             ŻYCZY           

                                 DYREKCJA I LO W RAWICZU       

Dyrekcja I LO w Rawiczu informuje, że 24 grudnia 2019r. szkoła bedzie nieczynna.

Czytaj więcej...Dnia 13 grudnia 2019r. uczniowie klasy II c wraz z nauczycielami panią Danutą Żurkowską i panią Katarzyną Szurek-Mika wyjechali po lekcjach do Wrocławia, aby wspólnie spędzić popołudnie i cieszyć się przedświąteczną atmosferą. Po emocjonujących grach w pokojach zagadek i spacerze w Parku im. Juliusza Słowackiego, uczniowie udali się na wrocławski rynek. Trwający tam Jarmark Bożonarodzeniowy wprowadził wszystkich w magię świąt. Unoszący się zapach leśnych choinek i czekoladowych pierników, liczne kolorowe światełka, piękne świąteczne podarunki, radosne kolędy i uśmiechy na twarzach; to wszystko sprawiło, że był to wyjątkowy czas. 

Czytaj więcej...W dniu 29 listopada 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu odbyło się spotkanie inaugurujące współpracę I LO oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zielonej Wsi z Pracownią Dialektologiczną UAM w Poznaniu. Do projektu przystąpili uczniowie klas pierwszych pod opieką pani Marleny Staśkiewicz. Współpraca dotyczy realizacji projektu edukacyjnego pt. Świat dziecka – badamy język mieszkańców okolic Rawicza, polegającego na zebraniu słownictwa dotyczącego wszystkiego, co dotyczy dziecka do około dziesiątego roku życia, czyli m.in. narodzin, opieki i pielęgnacji noworodka, ubioru i higieny dzieci, zabaw i obowiązków przypisanych niegdyś dzieciom, szkoły, chorób wieku dziecięcego itd. Zadaniem uczniów i dialektologów jest przeprowadzenie rozmów z najstarszymi mieszkańcami wsi okolic Rawicza oraz wykonanie fotografii związanych z tematem rozmów. Efektem wspólnych działań będzie tematyczny Słownik języka mieszkańców okolic Rawicza. Świat dziecka.

Czytaj więcej...I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu, podobnie jak w poprzednich latach, uczestniczyło w tegorocznej edycji projektu edukacyjnego Lekcje z ZUS. Jest on objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Celem tego projektu jest upowszechnienie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych zwłaszcza wśród młodych ludzi, którzy za kilka lat wejdą na rynek pracy i będą mieli możliwość korzystać ze świadczeń wypłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Projekt edukacyjny Lekcje z ZUS obejmował cykl 4 lekcji dotyczących historii ubezpieczeń, świadczeń i warunków ich wypłaty, polskiego systemu emerytalnego oraz obowiązków przedsiębiorcy wynikających z ubezpieczeń społecznych.

W tegorocznej edycji, organizowanej w jubileuszowym dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych roku (85-lecie istnienia) uczestniczyły klasy IA,IB, IC, ID oraz IK (łącznie 147 uczniów i uczennic). Start projektu miał miejsce 18 października 2019. W ramach tego projektu, I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu miało przyjemność gościć w murach naszej szkoły przedstawicieli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, panią Violettę Szymańską, kierownika Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji oraz pracowników Inspektoratu ZUS w Rawiczu – panią Teresę Krysiak oraz pana Leszka Stanka. Uczniowie z uwagą wysłuchali przekazywanych informacji oraz aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

Czytaj więcej...Uczniowie klasy IIK o profilu mundurowym w bieżącym roku szkolnym realizują zajęcia z programu MON „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”. Starostwo Powiatowe w Rawiczu po złożeniu wniosku na to zadanie uzyskało dotację na realizację tego projektu. Całkowity koszt realizacji ustala się na kwotę 72 900 złotych, na którą składają się suma 52 500 złotych na zakup pakietu szkoleniowego oraz kwota 20 400 złotych na zakup pakietu umundurowania dla 24 uczniów. Wysokość dotacji przyznanej Powiatowi Rawickiemu, który jest beneficjentem wynosi 58 320 złotych, co stanowi 80% kwoty potrzebnej do sfinansowania zadania, pozostałe 20% zapewnia beneficjent, jest to kwota 14 580 złotych. 

Czytaj więcej...Forma memu internetowego okazała się dla uczestników nie lada wyzwaniem. Wymagała kreatywności i spełnienia wielu wymogów organizatora, WSSE w Poznaniu.Tylko kilka prac w szkole wzięło udział w rywalizacji konkursowej, a praca Zuzi okazała się nie tylko najlepsza w szkole, ale także w powiecie rawickim. Dyplom oraz nagrody rzeczowe zostały wręczone uczennicy na forum swojej klasy IIID, w dniu 3 grudnia przez Panią dyrektor rawickiego oddziału PSSE Grażynę Marczyńską.
W ramach „Światowego Dnia AIDS” odbyły się również mini warsztaty edukacyjne NIE DAJ SZANSY AIDS. Ich mottem przewodnim było hasło z konkursu: „W życiu jak w tańcu, każdy krok ma znaczenie”. 

19.XI.2019 r. ODBĘDĄ SIĘ ZEBRANIA Z RODZICAMI WG HARMONOGRAMU:

17.00 – SPOTKANIE Z WYCHOWAWCĄ

17.30 - 18.30 - INDYWIDUALNE KONSULTACJE RODZICÓW Z NAUCZYCIELAMI

KLASA (profil nauczania)

WYCHOWAWCA

SALA

1AP (matematyczno-fizyczny)

M. Maćkowiak

15

1BP (biologiczno-chemiczny)

D. Flasza

28

1CP (humanistyczny)

N. Kopczyńska-Flasza

22

1EP (matematyczny)

E. Juszkowska

6

1FP (językowy)

K. Wawrzyniak-Balcer

16

1KP (mundurowy)

B. Kasprzak

23

1A (matematyczny)

T. Maruwka

30

1B (biologiczny)

K. Popiel

13

1C (humanistyczny, ogólny)

M. Staśkiewicz

10

1D (dziennikarsko-prawny)

R. Skowronek

3

1K (mundurowy)

J. Kaczmarek

27

2A (matematyczny)

D. Węgielnik

5

2B (biologiczny)

J. Malepsza-Węcłaś

11

2C (humanistyczny, ogólny)

D. Żurkowska

4

2D (dziennikarsko-prawny)

K. Szurek-Mika

21

2K (mundurowy)

M. Waloszek-Gąsior

9

3A (matematyczny)

M. Niedźwiadek

25

3B (biologiczny)

E. Franciszkiewicz-Łakoma

14

3C (humanistyczny, dziennikarsko-prawny)

I. Guzikowska

2

3D (ogólny)

K. Chromicz

20

3K (mundurowy)

E. Jagodzińska

12

Czytaj więcej...

12.11.2019r. w Pałacu  Pakosław odbył się turniej polonistyczny „O pióro gżegżółki” zorganizowany przez Fundację Rodziny Duda. W językowych potyczkach udział wzięły uczennice klasy 1CP o profilu humanistycznym: K. Bojek, M. Borowicz,  A. Holumbovska, M. Krzyżosiak, M. Stasiak, M. Szymkowiak oraz P. Wilkowska, jak i  około 40 uczniów z powiatu rawickiego.

Podkategorie