W tym roku nietypowo obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Narodowego. W czasach panującej pandemii zorganizowaliśmy quiz językowy online. Każdy uczeń naszej szkoły, który chciał się sprawdzić jako znawca naszego języka, mógł rozwiązać test językowy przygotowany przez nauczycieli języka polskiego – Renatę Skowronek i Annę Nogę.

Trochę statystyki:

- najwięcej uczniów przystąpiło do quizu z klasy 3a – o profilu matematycznym

- najwięcej odpowiedzi poprawnych udzielonych w quizie – 29

- 8,8 s przeciętnie zajęło udzielenie poprawnej odpowiedzi  najlepszej uczennicy

O wygranej zadecydowała ilość poprawnych odpowiedzi udzielonych w najkrótszym czasie.

I miejsce – Weronika Pazoła 1cp – profil humanistyczny

II miejsce – Marcelina Chmielewska 2k

III miejsce – Magdalena Walkowiak 2k

Wyróżnienie otrzymał – Filip Mikołajczak 3a

  Czytaj więcej... 3 grudnia 2020 r. został przeprowadzony etap szkolny XVI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości.
Z uwagi na sytuację pandemiczną w kraju zawody szkolne zostały zorganizowane zdalnie. Każdy
z uczestników otrzymał do napisania test składający się z 50 pytań o różnej punktacji. W tym roku do Olimpiady zgłosiło się 5 uczniów naszej szkoły.

Jest nam tym bardziej miło poinformować, że Piotr Heinze, uczeń klasy 2AP uzyskał wynik z etapu szkolnego Olimpiady, pozwalający na udział w etapie okręgowym. Tym samym Piotr stał się pierwszym uczniem naszej szkoły, który uzyskał kwalifikacje do II etapu olimpiady. Gratulujemy!

Etap okręgowy tegorocznej olimpiady odbył się w dniu 4 marca. W związku z aktualną sytuacją pandemiczną również i ten etap był zorganizowany zdalnie, przy pomocy specjalnej aplikacji stworzonej przez organizatorów. Piotr pisał test w szkole pod opieką członka komisji szkolnej olimpiady. Hasło tegorocznej Olimpiady to: „Biznes w uwarunkowaniach zrównoważonego rozwoju”.

Na stronie internetowej szkoły w menu DOKUMENTY znajduje się Regulamin ZFŚS wraz z załącznikami.

Oświadczenie o wysokości dochodu,  zeznanie podatkowe  PIT za 2020 rok  oraz wnioski o świadczenia z ZFŚS można dostarczyć osobiście do sekretariatu szkoły lub  przesłać drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Oświadczenie o wysokości dochodu,  zeznanie podatkowe  PIT za 2020 rok należy złożyć do 31 marca br.

Łucja Dera
dyrektor

Czytaj więcej...117 uczniów z 5 klas maturalnych I LO w Rawiczu ma możliwość sprawdzenia zakresu poziomu przygotowania do egzaminu maturalnego, uczestnicząc w sesji testu diagnostycznego, zorganizowanego przez CKE, która odbywa się od 3 do 16 marca br. Przystępując do diagnozy, młodzież sprawdza się oraz przygotowuje pod względem organizacyjno- technicznym do egzaminów majowych. Próbne egzaminy są przeprowadzane w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu. 

Po emocjonujących zmaganiach w finale, I miejsce zdobyła drużyna ENTITY CREW (w składzie: Gabriel Łakomy, Miłosz Knasiak, Damian Lorek, Karol Mrówka,Filip Mikołajczak), II miejsce zdobyła natomiast drużyna BREATHERS (w składzie N.Sędłak,F.Broniewicz,B.Krupa,D.Świadek,E.Mrugalski) oraz III miejsce drużyna NAJMAN FANBOYS (w składzie: T.Czaplicki, I.Woziwodzki, D.Durczewski, J.Sędłak, G.Jurga) - GRATULACJE!
*Najlepszy gracz turnieju: Norbert bestheqon Sędłak
*Najlepszy zawodnik finału: Miłosz mhL Knasiak
Po dwóch miesiącach wyrównanej rywalizacji drużyn podczas I edycji Licealnego Turnieju Counter Strikea chciałbym pogratulować zwycięzcom oraz reszcie uczestniczących drużyn. 

Czytaj więcej...Znamy zwycięzców I edycji Turnieju. 

Czytaj więcej...Zakończenie I półrocza nauki to czas licznych podsumowań, to również czas prezentacji najlepszych uczniów w szkole. W bieżącym roku szkolnym, z uwagi na panującą sytuację, to podsumowanie odbyło się w innej formie. 23 lutego Wicestarosta Rawicki, Pan Jakub Moryson wręczył pamiątkowe dyplomy i nagrody 10 uczniom, którzy w bieżącym roku szkolnym otrzymali stypendia za osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne. A są nimi: Daria Jankowska z klasy 2B i Joanna Bela z 2BP (Stypendium Prezesa Rady Ministrów), Weronika Ciesielska i Aleksandra Barańska z klasy 2B (Stypendium Starosty Rawickiego), Adam Świerzewski z klasy 3A , Alicja Owczarz z 2A -za rok szkolny 2019/2020, Artur Starzyński z klasy2CP i Julia Sierpowska z 3A - za I półrocze 2020/2021(Stypendium Dyrektora Szkoły) oraz Jakub Sławiński i Krzysztof Słocki z klasy 3D (Nagroda Starosty Rawickiego - Być Najlepszym). 

Czytaj więcej...19 lutego obchodzimy Dzień Nauki Polskiej, święto państwowe, którego ustanowienie było „wyrazem najwyższego uznania dla dokonań rodzimych naukowców w ponad 1000-letniej historii naszego narodu i państwa”. Ustawę o ustanowieniu Dnia Nauki Polskiej 3 lutego 2020 roku podpisał Prezydent Andrzej Duda. Jak podkreślają pomysłodawcy ustawy przez stulecia nauka stanowiła kluczowy impuls do rozwoju intelektualnego, społecznego i gospodarczego. Działo się tak również w okolicznościach dla naszego narodu skrajnie trudnych. Podczas niszczących wojen, rozbiorów i okupacji nauka odgrywała istotną rolę w kształtowaniu kolejnych pokoleń polskich elit poczuwających się do odpowiedzialności za los wspólnoty, a odkrycia polskich badaczy nieraz wywierały duży wpływ na bieg dziejów całej ludzkości. Wśród najwybitniejszych rodzimych naukowców wymienić można choćby Mikołaja Kopernika, Jana Heweliusza, Ignacego Łukasiewicza, Karola Olszewskiego, Zygmunta Wróblewskiego, Marię Skłodowską-Curie, Henryka Arctowskiego, Ludwika Hirszfelda, Jana Czochralskiego i Stefana Banacha. I Liceum Ogólnokształcące na co dzień dba o popularyzację nauki między innymi poprzez udział w ciekawych wydarzeniach edukacyjnych oraz wykładach popularnonaukowych dla młodzieży. W minionych latach uczniowie klas matematycznych mieli okazję wysłuchać wielu ciekawych wykładów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie Wrocławskim, Politechnice Wrocławskiej, a nawet Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Czas pandemii przyniósł inne okoliczności, ale też i możliwości, w których młodzież zdalnie mogła być odbiorcą ciekawych wydarzeń. 

Czytaj więcej...I edycja Turnieju dobiega końca. Już wkrótce finał. 

W ostatnim czasie, dzięki owocnej współpracy Dyrekcji z Radą Rodziców, szkoła wzbogaciła się o nową pomoc dydaktyczną w postaci detektora jakości powietrza.

Urządzenie to w sposób ciągły dokonuje pomiaru stężeń podstawowych czynników zanieczyszczenia powietrza takich jak pył zawieszony PM10 i PM2,5. Wielokolorowy wskaźnik zanieczyszczenia, jasny i wyraźny, pozwala na kontrolę warunków bez wyciągania telefonu czy uruchamiania komputera.

Dodatkowo podawana jest aktualna temperatura powietrza, jego wilgotność względna oraz ciśnienie atmosferyczne.

Dane online z adresu szkoły dostępne są na platformie cyfrowej www.air-fox.pl w celu wdrożenia ogólnokrajowego systemu pomiaru zanieczyszczeń. Analiza danych z detektorów jakości powietrza oraz aktualnie działających stacji GIOŚ (Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska) pozwoli na lepszą ocenę aktualnego stanu zanieczyszczenia powietrza na danym obszarze lub w konkretnych punktach pomiarowych.

Pedagog szkolny – Pani Joanna Bukowska

zaprasza na konsultacje i porady do szkolnego gabinetu pedagoga (I piętro).  


GODZINY PRACY:
Poniedziałek
10:00 - 14:30
Wtorek
10:00 - 14:30
Środa
10:00 - 14:30
Czwartek
10:00 - 14:30
Piątek
10:00 - 14:00

Kontaktować można się poprzez:

  • dziennik LIBRUS                                                                                                                                                            
  • tel. I LO: 65 546 44 82 wew.20
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ponadto można także skorzystać z pomocy

w PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ  W RAWICZU

  • Poradnia PP w Rawiczu, uL. Grota Roweckiego 9 e
  • tel. 65 6141854
  • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • www.poradniarawicz.pl

Przypominamy wszystkim  uczniom, rodzicom i nauczycielom o możliwości uzyskania wsparcia  specjalistów poradni w związku z przedłużającym się nauczaniem zdalnym spowodowanym trwającą pandemią COVID-19.

Wsparcie dotyczy każdej niepokojącej, kryzysowej sytuacji w domu, w szkole, w kontaktach z rówieśnikami, w szczególności związanej ze skutkami trwającej pandemii.

Istnieje możliwość zapraszania pracowników/specjalistów  poradni         w ramach platform edukacyjnych ( np. zoom lub inne)  na zebrania           z rodzicami, czy rady pedagogiczne.

Zapraszamy do  korzystania z poniedziałkowych telefonicznych dyżurów specjalistów, uzyskiwania porad, pomocy, odbywania konsultacji.

Dyżury odbywają się w każdy poniedziałek, w godzinach

od 16.00 do 18.00 pod numerem telefonu poradni: 65 6141854.

W sytuacjach kryzysowych wsparcie  można również uzyskać od specjalistów w godzinach ich pracy w poradni.

 

I Liceum Ogólnokształcące od lat współpracuje z Biblioteką Publiczną. To właśnie dzięki temu nasi uczniowie mogli brać udział w spotkaniach z ciekawymi ludźmi czy wykładach pracowników naukowych UAM w Poznaniu. Często uczestniczyliśmy też w warsztatach literacko-językowych czy dziennikarskich. Pandemia zmieniła tylko formułę tej współpracy. Teraz możemy korzystać z wykładów online, przygotowanych przez pracowników naukowych UAM w Poznaniu z różnych dziedzin – z przedmiotów humanistycznych czy ścisłych. 

Czytaj więcej...Uwaga! To już dziś o 18:20 pierwszy mecz półfinałowy. Organizatorzy zapraszają. 

Podkategorie