Czytaj więcej...

Pomimo przejścia na tryb pracy zdalnej w I LO w Rawiczu nie zrezygnowano z organizacji szóstej już edycji Szkolnej Ligi Historycznej - konkursu zapoczątkowanego w roku szkolnym 2015/2016 przez grupę uczniów z klasy humanistycznej na czele z Julią Mazur i Piotrem Tycą. Opracowano wówczas regulamin, który z niewielkimi korektami obowiązywał do obecnego roku szkolnego. Tegoroczni organizatorzy, a zeszłoroczni zwycięzcy, Adam Świerzewski, Emanuel Musioł i Przemysław Leciejewski postanowili przeprowadzić rywalizację za pomocą komunikatora Discord, co wymusiło dokonanie zmian w regulaminie, aby dostosować go do zdalnej formy rywalizacji. Okazało się, że nowa formuła sprawdza się w czasach pandemii doskonale, a uczniowie zainteresowani historią poprzez udział w SLH podnoszą poziom swojej wiedzy i umiejętności. Pierwszą część dotyczącą starożytności przeprowadzono jeszcze w szkole, dwie następne już w formie zdalnej. Na czele rywalizacji, w której uczestniczy 10 trzyosobowych drużyn jest reprezentacja klasy IIcp w składzie: Gracjan Jurga, Artur Starzyński i Mikołaj Sura.  

Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do Olimpiady Historycznej, którą ze względu na pandemię, przeprowadzono w formie zdalnej. W etapie szkolnym startowali Adam Świerzewski, Gracjan Jurga i Artur Starzyński. Uczniowie napisali prace badawcze, a następnie za pomocą aplikacji Teams wzięli udział w części ustnej. Cała trójka zaprezentowała się bardzo dobrze i zakwalifikowała się do etapu okręgowego. Przeprowadzono go online na specjalnie przygotowanej platformie. Najlepszy wynik uzyskał Artur Starzyński, który przeszedł do części ustnej. Dobrze zaprezentowali się również Adam i Gracjan. 

W wyniku wyborów do SU, które odbyły się 28 stycznia br. zmienił się skład Samorządu Uczniowskiego w liceum. Aktualnie tworzą go dziewczyny: przewodniczącą szkoły została Marta Krzyżosiak, jej zastępczynią - Patrycja Wilkowska, funkcję skarbnika i sekretarza szkoły pełni Oliwia Andrzejewska, a Milena Misiek i Klaudia Spychalska uzupełniają skład SU. Dotychczasowy SU tworzyli w większości uczniowie klas maturalnych, którzy za kilka miesięcy opuszczą mury szkoły. Symboliczne przekazanie władzy nastąpi w późniejszym terminie. 

Czytaj więcej...Trwa I licealna edycja TURNIEJU COUNTER STRIKE'A. Znamy daty półfinałów.

Z okazji Jubileuszu  ukazały się dwie drukowane publikacje:

Jubileusz 100-lecia Państwowego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu
– publikacja jubileuszowa w cenie 35 zł

Księga Profesorów i Absolwentów  Państwowego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu 
- w cenie 15 zł

 Czytaj więcej... Czytaj więcej...

Książki można zakupić w sekretariacie szkoły.

Możemy je również przesłać pocztą, należy wówczas wpłacić na konto Rady Rodziców  odpowiednią kwotę plus koszt przesyłki – 10 zł. W treści przelewu proszę podać Imię i Nazwisko oraz adres.

Nr konta Rady Rodziców

89 1090 1287 0000 0001 3470 0631Czytaj więcej...Miło nam poinformować, że I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu po raz kolejny otrzymało tytuł BRĄZOWEJ SZKOŁY w prestiżowym rankingu najlepszych liceów w Polsce, Perspektywy 2021. Zgodnie z postanowieniem Kapituły Rankingu, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach 25%, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych 30% oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych 45%. Ranking uwzględnia szkoły, w których egzamin dojrzałości w czerwcu 2020 r. zdawało minimum 12 maturzystów ( w I LO w Rawiczu było ich 135) oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej. Ponadto w rankingu zostały wzięte pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. Uzyskana wysoka ocena jest potwierdzeniem wysokiego poziomu kształcenia i osiąganych sukcesów, jest dla nas powodem do radości i dumy, ale również zobowiązaniem do dalszej rzetelnej pracy, do dbałości o wszechstronny rozwój i potrzeby naszych uczniów. 

1lutego rozpoczyna się II półrocze bieżącego roku szkolnego, wprowadzone zostały małe zmiany w planie, warto się z nimi zapoznać. Zgodnie z rozporządzeniem  MEiN nauka będzie odbywać się w trybie zdalnym do 14 lutego br. i nadal będziemy pracować na platformie TEAMS.

Elżbieta Jagodzińska

wicedyrektor

Trwa I licealna edycja TURNIEJU COUNTER STRIKE'A. Już wkrótce półfinały!

Czytaj więcej...

Wybory do Samorządu Uczniowskiego to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu każdej społeczności szkolnej.

W czwartek tj. 28.01.2021 odbędą się długo oczekiwane wybory do SU w I LO w Rawiczu!

Komisja Wyborcza złożona z członków obecnego Zarządu SU uaktualniła Regulamin Wyborów, dostosowując go do wymogów obecnej sytuacji pandemicznej. Następnie opracowano Kalendarium Wyborcze, ustalono i ogłoszono publicznie Listę Kandydatów spełniających wymogi formalne:

  1. Andrzejewska Oliwia 1bp;
  2. Misiek Milena 2cp;
  3. Spychalska Klaudia 1cp;
  4. Wilkowska Patrycja 2cp.

Datę wyborów przesuwano(zgodnie z zapisem w Regulaminie) z powodu sytuacji epidemiologicznej. Liczyliśmy, że będzie możliwe ich przeprowadzenie w sposób tradycyjny. Niestety!!!

18 stycznia 2021 r. następuje powrót do szkoły po feriach. Zgodnie z wytycznymi MEiN nauka będzie odbywać się w trybie zdalnym i nadal będziemy pracować na platformie TEAMS.

Elżbieta Jagodzińska

wicedyrektor

ZDROWYCH I POGODNYCH

ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

NIECH PRZYNIOSĄ ONE RADOŚĆ I WYTCHNIENIE

ORAZ WZAJEMNĄ ŻYCZLIWOŚĆ I OPTYMIZM

W NOWYM 2021ROKU.

           ŻYCZY

        DYREKCJA      

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

       W RAWICZU

 

Czytaj więcej...SAMORZĄD UCZNIOWSKI zaprasza do udziału w I LICEALNEJ EDYCJI TURNIEJU COUNTER STRIKE'A.  

 

W so

Czytaj więcej...W sobotę, 29 listopada, o godzinie 11.00 odbyła się kolejna i jakże niezwykła odsłona obchodów związanych ze 100-leciem Państwowego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu. Przy współpracy z Nadleśnictwem Piaski i panem Maciejem Rybackim zorganizowano ciekawe przedsięwzięcie. Pan leśniczy, Pani dyrektor Łucja Dera, Pan wicedyrektor Jacek Niemczynowski, nauczyciele oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej zebrali się na terenie Nadleśnictwa Piaski, by z okazji obchodów 100-lecia posadzić pamiątkowe sto drzew. Rozmieszczenie sadzonek nie było przypadkowe, gdyż miały one tworzyć dwie litery- L oraz O, co zostało uwidocznione na zdjęciach. Wszyscy z zapałem zabrali się do pracy. Po wykonaniu zadania, na wszystkich czekała miła niespodzianka - słodki poczęstunek oraz pyszne kiełbaski z ogniska. Serdecznie dziękujemy organizatorom za przygotowanie tak owocnego spotkania. 

Podkategorie