Czytaj więcej...

 

DRODZY NAUCZYCIELE, UCZNIOWIE I RODZICE!!!

Dzisiejszy dzień jest dniem szczególnym, to dzień, który oznacza, że czas pobytu w Liceum zbliża się ku końcowi, że zamyka się kolejny etap w życiu, a lata spędzone w szkole przechodzą do historii.

Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego dzisiaj powinna mieć miejsce uroczysta akademia z okazji pożegnania maturzystów, z udziałem przedstawicieli Starostwa Powiatowego, Nauczycieli, Uczniów, Rodziców. Niestety nie było nam to dane.

Przyszło nam się żegnać w bardzo trudnym momencie, kiedy cały  świat walczy z pandemią.

Chciałabym chociaż w formie zdalnej skierować do Was i Waszych Rodziców kilka słów.

Drodzy Uczniowie,

w ostatnich dniach mieliście tylko możliwość nauczania zdalnego. Za nauczanie i uczenie w tych trudnych warunkach, za wspólną pracę i współpracę oraz   wzajemne zrozumienie dziękuję Nauczycielom i Wychowawcom, Uczniom i ich Rodzicom.

We wtorek, podczas zebrania Rady Pedagogicznej, zatwierdzono wyniki klasyfikacji. Wszystkim uczniom gratuluję ukończenia szkoły i wspaniałych osiągnięć. 

Świadectwa, dyplomy i nagrody zostaną wydane uczniom  w pierwszym tygodniu maja.

Szczegółowy tryb i terminy odbioru świadectw zostaną podane przez moduł Wiadomości w dzienniku elektronicznym.

Łucja Dera

Dyrektor

Czytaj więcej...

Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krystyny Łybackiej, absolwentki I LO w Rawiczu z roku 1964. Pani Krystyna Łybacka, wywodząca się z Jutrosina, zmarła 20 kwietnia w wieku 74 lat. Po ukończeniu rawickiego liceum kształciła się na UAM w Poznaniu, na Wydziale Matematyczno-Fizyczno-Chemicznym, póżniej zawodowo związana była z Politechniką Poznańską. Od 1991r. uzyskiwała mandat posłanki na Sejm RP kolejnych kadencji. W latach 2001- 2004 pełniła funkcję Ministra Edukacji Narodowej i Sportu. W latach 2014-2019 była europosłanką VIII kadencji Parlamentu Europejskiego. Podczas wielu wizyt na ziemiach powiatu rawickiego, często z sentymentem i dumą, wspominała czas spędzony w liceum. Swą szkołę średnią odwiedziła m.in. 5 września 2003r. w charakterze Ministra Edukacji Narodowej i Sportu, a 29 kwietnia 2014r. była gościem honorowym podczas debaty „Europa w naszych oczach” zorganizowanej z okazji 10 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. 
 
Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.  

images

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy 
dużo zdrowia, spokoju i wytrwałości.

Pomimo trudnej sytuacji i zagrożeń, niech te Święta Wielkanocne

będą dla wszystkich źródłem siły, radości, nadziei i optymizmu na cały rok.

Dyrekcja I LO w Rawiczu


 

 

Drodzy Uczniowie i Rodzice

W związku z Rozporządzeniem  Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie przedłużenia ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz w sprawie szczególnych rozwiązań w tym okresie, informuję, że podstawowym kanałem przekazywania informacji pomiędzy dyrekcją, nauczycielami, wychowawcami, uczniami i rodzicami jest dziennik elektroniczny LIBRUS.

Jeżeli Uczeń lub Rodzic ma problem z dostępem do Librusa, to proszę przekazać informację wychowawcy klasy, który będzie pośrednikiem w przekazaniu dostępu do Librusa.

Jesteśmy w trakcie ustalania dalszych szczegółów dot. organizacji nauczania na odległość, które będzie obowiązywało od 25 marca.

Szczegóły zostaną przekazane Uczniom i Rodzicom w dniu 24 marca 2020r. za pomocą modułu WIADOMOŚCI w e-dziennku.

Łucja Dera

dyrektor 

W związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2 i ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce, wszystkie sprawy  prosimy załatwiać telefonicznie  lub drogą elektroniczną,  lub przez dziennik elektroniczny Librus. Sekretariat czynny będzie w godz.8.00-12.00.

Tel: 65 546 4482

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Łucja Dera

dyrektor

Proszę o zapoznanie się z poniższym komunikatem MEN.

Dyrektor szkoły

Łucja Dera

DECYZJA MEN W SPRAWIE ZAWIESZENIA ZAJĘĆ

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie Liceum zostaje czasowo ograniczone.  Oznacza to, że w tym okresie szkoła nie prowadzi  zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Łucja Dera

Dyrektor szkoły

 

Czytaj więcej...Dnia 9 marca w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu rozegrano Mistrzostwa Rejonu w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W zawodach wzięło udział 6 zespołów: I LO w Lesznie, ZSZ w Gostyniu, LO w Gostyniu, LO w Wolsztynie, LO w Kościanie oraz ILO w Rawiczu. Uczennice ILO w Rawiczu zajęły II miejsce, natomiast mistrzem rejonu zostało LO z Gostynia. Reprezentantkom naszego powiatu serdecznie gratulujemy.

Proszę o zapoznanie się z poniższymi informacjami.

Łucja Dera

dyrektor

Polecenie Wojewody Wielkopolskiego z dnia 10.03.2020r.

Uczniowie klas: II B, II C i II D dnia 6 marca 2020 r. udali się do Sądu Rejonowego w Rawiczu, aby wziąć udział w pierwszym spotkaniu z cyklu edukacji prawnej. Zajęcia poprowadził Przewodniczący Wydziału Cywilnego - SSR Przemysław Janowski.                                                                                                                                                                                                Młodzież dowiedziała się, jak wygląda praca sędziego „od kuchni” i jak przebiega proces rozstrzygania spraw cywilnych oraz poznała najważniejsze obowiązujące zasady sądownictwa w Polsce. Prowadzący zajęcia bardzo chętnie odpowiadał na pytania uczniów. Sześcioro chętnych miało okazję wcielić się w rolę uczestników rozprawy sądowej: sędziów, powoda, pozwanego i świadków, biorąc udział w symulacji wokandy. Okazało się, że wydanie sprawiedliwego wyroku, gdy strony spierają się, nie mając odpowiednich dowodów, jest bardzo trudnym i odpowiedzialnym zadaniem.

W dniu 4 marca br. na hali sportowej naszej szkoły odbył się drużynowy turniej piłki koszykowej dziewcząt. W rozgrywkach uczestniczyły drużyny z regionu leszczyńskiego:

  • I LO Rawicz 
  • ZSZ Wolsztyn 
  • III LO Leszno
  • ZSP Kościan

 Rywalizacja była bardzo emocjonująca i przebiegała oczywiście zgodnie z zasadą fair-play. Drużyny zaciekle walczyły o punkty. Czwarte miejsce zajęły dziewczęta z Kościana, na trzecim miejscu ulokowały się dziewczęta z Wolsztyna, drugie miejsce zajęły nasze rawiczanki, natomiast zwycięską drużyną okazały się zawodniczki III LO w Lesznie. Organizatorom, uczestnikom i kibicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie i przebieg turnieju. Pragniemy także podziękować Radzie Rodziców za wsparcie finansowe zawodów.

Dyrektor szkoły informuje,

że ze względu na panujące zagrożenie

wirusem typu COVID-19,

Rawicki Festiwal Nauki (Targi Edukacyjne)

i Drzwi Otwarte Szkoły zostają odwołane. 

 

Podkategorie