Szanowni Państwo,

niewątpliwie Państwowe Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu odegrało znaczącą rolę nie tylko na polu edukacyjnym, ale również w funkcjonowaniu społeczności lokalnej. Wystarczy nadmienić, że na przestrzeni 100 lat istnienia Państwowego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu szkołę ukończyło ponad 15 tys. absolwentów.

Z okazji Jubileuszu 100-lecia Szkoły pragniemy przedstawić sylwetki absolwentów, którzy szczególnie zasłużyli się dla świata nauki, kultury, sportu, polityki, administracji i biznesu. Poniższy wykaz powstał na podstawie materiałów znajdujących się w archiwum szkoły, jak i innych źródeł. Mamy świadomość,  że zaprezentowane sylwetki nie przedstawiają wszystkich absolwentów,  a  chcielibyśmy, aby lista   znanych absolwentów naszej szkoły była kompletna, żeby nikt, kto powinien na niej się znaleźć, nie został pominięty. W związku z tym prosimy o przekazanie  informacji na temat absolwentów LO w Rawiczu, którzy odnieśli znaczny sukces na adres: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub  telefonicznie 48 65 5464482.

Jeżeli pobyt Państwa w naszej szkole stanowił istotny etap w Państwa życiu i może być wstępem do miłych wspomnień, prosimy o podzielenie się nimi, chętnie opublikujemy Państwa wspomnienia z czasów szkolnych. Prosimy również o przeczytanie już zamieszczonych informacji o absolwentach i ich ewentualną korektę.

Praca nad poniższymi materiałami stanowiła niemałe wyzwanie. Dlatego za pomoc w przygotowaniu  wykazu znanych absolwentów  serdecznie dziękuję wicedyrektorom: pani Elżbiecie Jagodzińskiej, panu Jackowi Niemczynowskiemu oraz nauczycielom: pani Justynie Malepszej-Węcłaś, pani Monice Waloszek - Gąsior, panu Wojciechowi Danielczykowi, panu Andrzejowi Liskowi.

Łucja Dera
Dyrektor

 

LISTA ZNANYCH ABSOLWENTÓW

PROF. DR HAB. N.MED. JAN MARIAN HASIK- ABSOLWENT 1945 R.

 

PROF. DR HAB. HALINA RZĄDKOWSKA-BODALSKA - ABSOLWENTKA 1946 R. 

 

PROF.  DR ZYGMUNT TOBOLEWSKI - ABSOLWENT 1946 R. 

 

PROF.  DR HAB. TADEUSZ HEIMRATH - ABSOLWENT 1947 R.
 
PROF. DR HAB. WALERIAN SOBISIAK - ABSOLWENT 1947 R
MGR INŻ. WALCZAK ANDRZEJ - ABSOLWENT 1950 R. 
 

PROF. FRANCISZEK WOŹNIAK - ABSOLWENT 1950 R.

 

PROF. DR HAB. IGNACY BÓJKO - ABSOLWENT 1950 R. 

 

PROF. DR HAB. N. MED. ROMUALD BICZYSKO - ABSOLWENT 1951 R.

 

PROF. DR HAB. PAULINA PYCH -TABERSKA - ABSOLWENTKA 1954 R.

 

DR ZENON PRUCHNIK - ABSOLWENT 1954 R.

 

PROF. DR HAB. FLORIAN PRUCHNIK - ABSOLWENT 1957 R.

 

DR N. PRZYR. ALOJZY KOWALSKI – ABSOLWENT 1957 R.

 

DR STANISŁAW SURMA - ABSOLWENT 1958 R.

 

DR JERZY HAŃĆKOWIAK - ABSOLWENT 1959 R.

 

PROF. DR HAB. N. MED. WOJCIECH CICHY - ABSOLWENT 1959 R. 

 

PROF. DR HAB. INŻ. TADEUSZ  MICHAŁ LUTY - ABSOLWENT 1960 R.

 

DR. N. FIZ. KRZYSZTOF DURCZEWSKI – ABSOLWENT 1960 R.

 

DR KRYSTYNA ŁYBACKA (MAĆKOWIAK) - ABSOLWENTKA 1964 R.

MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU W LATACH 2001-2004

 

PROF.  DR HAB. ZDZISŁAW PUŚLECKI - ABSOLWENT 1965 R. 

 

DOC. DR HAB. KRYSTYNA PRZYBYŁ – 1965 R.

 

PROF. DR HAB. WŁODZIMIERZ KRZYŻOSIAK - ABSOLWENT 1966 R. 

 

DR INŻ. STEFAN GIŻEWSKI - ABSOLWENT 1967 R.

 

ROF. DR HAB. INŻ. STANISŁAW LEGUTKO - ABSOLWENT 1968 R.

 

PROF.  MACIEJ BUSZEWICZ - ABSOLWENT 1969 R.

 

PROF. DR HAB. WOJCIECH OKRASIŃSKI - ABSOLWENT 1968 R.

 

PROF. DR HAB.WOJCIECH POSPIECH – ABSOLWENT 1969 R.

 

PROF.  BOŻENA MĄDRA SHALLEROSS – ABSOLWENTKA 1971 R.

 

PROF. UAM DR  HAB. PIOTR NOWAK - ABSOLWENT 1977 R.

 

DR HAB. INŻ. ARCH. ROBERT AST – ABSOLWENT 1980 R.

 

DR TADEUSZ KARKOSZ - ABSOLWENT 1981 R.

 

DR N. MED. ANNA WOLNA - ŁĄTKOWSKA - ABSOLWENTKA 1985 R.

 

DR N. MED. PIOTR DĄBROWSKI - ABSOLWENT 1988 R. 

 

PROF. DR HAB. INŻ. GRZEGORZ SĘK - ABSOLWENT 1990 R.

 

PROF. MARCIN ŁUKOWIAK – ABSOLWENT 1990 R.

 

PROF. UAM  DR HAB. DAMIAN ŁOWICKI - ABSOLWENT 1995 R.

 

DR N. MED. JACEK KLESZCZYŃSKI - ABSOLWENT 1997 R.

 

ANITA WŁODARCZYK  - ABSOLWENTKA 2004 R.